‘Shkoi në një ditëlindje dhe i tha dhuratën do ta marrësh në shkollë’, detaje të reja për rastin e 14-vjeçarit në Beograd

‘Shkoi në një ditëlindje dhe i tha dhuratën do ta marrësh në shkollë’, detaje të reja për rastin e 14-vjeçarit në Beograd

11:48, 09/05/2023
A+ Aa A-

Dy ditë para se të kryente aktin makabër, 14-vjeçari që tronditi Beogradin javën e kaluar, Kosta K. kishte qenë në një ditëlindje të njërit prej shokëve të tij.

Një nga shokët e shkollës së Kostës, i cili ka folur për gazetën franceze “Le soir”, tha se në listën e objektivave të Kostës që ai qëlloi ishte dhe djali në ditëlidjen e të cilit ishte Kosta K.

Siç shpjegoi ai, nuk i solli dhuratë , por i tha që dhuratën do ja jepte të mërkurën në shkollë.

 “Nuk i ka sjellë dhuratë për ditëlindje dhe më vonë i ka thënë – dhuratën do ta marrësh të mërkurën në shkollë”, ka thënë djali dhe ka thënë se ka arritur të shpëtojë duke u hedhur nga dritarja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco