Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

19:19, 31/03/2023
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.

Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës , epiqendra e tërmetit ndodhet 39 kilometra në perëndim-jugperëndim të Kythnos .

Ndërkohë thellësia është vlerësuar në 114.7 kilometra. Gjithashtu bëhet me dije se tërmeti është ndjerë edhe në vende të ndryshme, si në Atikë dhe Peloponez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco