Njohje nga Kongresi amerikan për shoqatën 'Ulqini'

Njohje nga Kongresi amerikan për shoqatën 'Ulqini'

12:26, 21/03/2023
A+ Aa A-

Kongresmenja e rrethit të 11-të, të Nju Jorkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Nicole Malliotakis nga Shtëpia e SHBA-së në Uashington, i dërgon certifikatën speciale shoqatës “Ulqini” ,ku me këtë njohje i jep shoqatës “Ulqini” nga Kongresi nderimet më të larta të shtetit Amerikan dhe njohje të jashtëzakonshme dhe të paçmuar për shërbimin ndaj komunitetit.

‘’Ne e vlerësojmë sinqerisht këtë njohje dhe falënderojmë kongresmenen Malliotakis për shërbimin dhe punën e saj për të siguruar që shqiptarët e Amerikës dhe banorët e Staten Island të kenë zë në Uashington!’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco