Shpërthimi në gjykatën e Podgoricës, 39-vjeçari hodhi veten në erë

Shpërthimi në gjykatën e Podgoricës, 39-vjeçari hodhi veten në erë

12:45, 03/03/2023
A+ Aa A-

Detaje të reja janë bërë publike nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak më para në Gjykatën e Podgoricës. Sipas, Sergjan Koraq nga Policia Kriminale, 39-vjeçari nga Podgorica vdiq pasi aktivizoi mjetin shpërthyes.

“Ka shumë të ngjarë që ai të ketë aktivizuar mjetin shpërthyes me fuqi të shkatërruese kur ka hyrë në ndërtesën e Gjykatës Themelore”, tha Koraq.

Sipas policisë, 5 persona janë lënduar dhe ndodhen të shtruar në spital.

Në vendngjarje ndodhen ekipet e policisë dhe emergjencave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco