Tërmeti vjen në Ballkan, lëkundje të forta në Greqi/ Ja sa ishte forca goditëse

Tërmeti vjen në Ballkan, lëkundje të forta në Greqi/ Ja sa ishte forca goditëse

12:05, 07/02/2023
A+ Aa A-

Greqia është goditur nga një tërmet i fortë para pak minutash.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8, dhe epiqendra ka qenë në qytetin e Selanik.

Tërmeti në Greqi vjen një ditë pas lëkundjeve shkatërruese që ndodhën në juglindje të Turqisë dhe që shkaktuan dëme kolosale edhe në Siri.

Deri tani nuk ka raportime për dëme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco