Tjetër tërmet në provincën Duzce Turqi

Tjetër tërmet në provincën Duzce Turqi

09:50, 27/11/2022
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter goditi sot në mëngjes provincën veriperëndimore të Duzce në Turqi.

Autoriteti Turk i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti ra në orën 6:57 të mëngjesit.

Lëkundjet kanë ndodhur në një thellësi prej 9,52 kilometrash.

Një tërmet me magnitudë 5.9 me qendër në lagjen Golyaka goditi Duzce edhe të mërkurën, duke lënë të paktën 93 persona të plagosur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco