'Më ço foto nudo ose do vras familjarët e tu'/ Pedofili kërcënon 15-vjeçaren përmes Instagramit

'Më ço foto nudo ose do vras familjarët e tu'/ Pedofili kërcënon 15-vjeçaren përmes Instagramit

12:12, 07/10/2022
A+ Aa A-

Nuk kanë fund rastet e abuzimit seksual me të mitur, sidomos përmes rrjeteve sociale.

Një tjetër rast i rëndë është shënuar në shtetin grek ku një burrë përmes një llogarie në Instagram ka kërkuar foto nudo nga një 15 vjeçare.

E mitura i ka dërguar disa të tilla, e ndërsa pedofili nuk është mjaftuar me aq, duke i kërkuar sërish.

I panjohuri i kishte dërguar të miturë mesazhe të pafundme kërcënuese se nëse nuk do t’i çonte foto të tilla ai do vriste anëtarët e familjes së saj, dhe se do të publikonte fotografitë që posedonte.

15 vjeçarja ka marrë guximin të denoncojë rastin në policinë e Rodosit dhe menjëherë kanë nisur hetimet.

Po punohet për vënien para drejtësisë të këtij personi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco