Lajmi i fundit

Mat/ Trajleri përplaset me makinën, tre të plagosur në gjendje të rëndë. Nisen me helikopter drejt Traumës

Fëmijët ukrainas në Greqi për pushime

Fëmijët ukrainas në Greqi për pushime

08:57, 06/08/2022
A+ Aa A-

Rreth 600 fëmijë nga Ukraina do të shkojnë në Greqi për pushime, pas një ftese nga Shoqata Panhelenike e Operatorëve të Kampingjeve Private.

Grupi i parë, i përbërë nga 117 fëmijë, nga 6 deri në 15 vjeç, dhe 22 shoqëruesit e tyre, nga Boutsa, Ukrainë, kaluan kufirin grek të enjten në mbrëmje në Promachonas dhe u pritën për një natë në Sintiki.

Trajnerët e Organizatës Ndërkombëtare për Migracionin (IOM) janë kujdesur për lëvizjet e tyre të brendshme në Halkidiki, Atikë dhe Peloponez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco