Koronavirusi në Greqi/ Mbi 13 mijë të infektuar dhe 28 viktima në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Greqi/ Mbi 13 mijë të infektuar dhe 28 viktima në 24 orët e fundit

16:51, 10/07/2022
A+ Aa A-

Vijojnë të jenë të larta rastet me koronavirus në Greqi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë identifikuar 13, 306 të infektuar.

Numri i përgjithshëm i të sëmurëve arrin në 3,843,142 (ndryshim ditor +0,3%), nga të cilët 48,5% janë meshkuj.

Ndërkohë 28 pacientë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 30 476 vdekje. 95.7% e tyre kishin sëmundje shoqëruese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco