Rriten rastet me Covid-19/ Konfirmohen 25,566 të infektuar në Greqi për 24 orë

Rriten rastet me Covid-19/ Konfirmohen 25,566 të infektuar në Greqi për 24 orë

16:51, 05/07/2022
A+ Aa A-

Numri i të infektuarve me Covid-19 po rritet në mënyrë drastike në Greqinë fqinje, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 25,566 raste.

Po ashtu, bëhet e ditur se si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 19 qytetarë ndërsa totali shkon në 30,349 që nga fillimi i pandemisë. Prej rasteve fatale, 95.7%  kishin sëmundje shoqëruese dhe/ose ishin mbi 70 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco