Alarm për bombë në stacionin e metrosë në Athinë, Policia nis evakuimin e zonës

Alarm për bombë në stacionin e metrosë në Athinë, Policia nis evakuimin e zonës

17:48, 03/07/2022
A+ Aa A-

Mesditën e së dielës stacioni i metrosë “Monastiraki” në Athinë është evakuuar pas një telefonate për vendosjen e një bombe.

Mediat greke bëjnë me dije se pas njoftimit se stacioni i metrosë “Monastiraki” është evakuuar menjëherë.

Sipas informacioneve të para, një person ka telefonuar në orën 15:51 të pasdites së sotme dhe ka njoftuar se në stacionin e metrosë ishte vendosur një bombë, e cila do të shpërthente në orën 17:48.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco