Greqi/ 20,107 raste të reja dhe 88 viktima nga Covid

Greqi/ 20,107 raste të reja dhe 88 viktima nga Covid

17:18, 19/01/2022
A+ Aa A-

Në Greqinë janë regjistruar 20,107 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Me shifrat e sotme, numri total i të infektuarve ka shkruar në 1,723,496, prej të cilëve 49.8% janë meshkuj.

Sa i përket rasteve të konfirmuara në shtatë ditët e fundit, 430 janë të lidhura me udhëtime jashtë dhe 2,332 janë raste kontakti. Rastet fatale për sot janë 88, ndërsa që nga fillimi i pandemisë totali shkon në 22,285, 95.1% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese dhe/ose ishin mbi 70 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco