Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ TASK FORCE - Kush e dekonspiroi 'Plumbin e Artë'

Nuk ulen shifrat në Greqi/ 23 340 raste të reja dhe 106 viktima nga Covid

Nuk ulen shifrat në Greqi/ 23 340 raste të reja dhe 106 viktima nga Covid

17:54, 18/01/2022
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 23 340 raste të reja me Covid.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,703,396, nga të cilët 49,8% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 443 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2214 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 106 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 22 197 viktima.

Numri i pacientëve që po trajtohen me intubim është 673. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco