Shtabi i Krizave i propozon qeverisë maqedonase: Shkollat të hapen me 1 shkurt

Shtabi i Krizave i propozon qeverisë maqedonase: Shkollat të hapen me 1 shkurt

08:17, 18/01/2022
A+ Aa A-

Shkollat në Maqedoninë e Veriut nuk do të nisin mësimin deri më 1 shkurt. Rekomandimi vjen nga Shtabi i Përgjithshëm i Koordinimit të Krizave.

Sipas tij, vendi ndodhet aktualisht në një kulm epidemiologjik dhe për këtë arsye rekomandon shtyrjen e vitit shkollor deri më 1 shkurt 2022.

“Komisioni për Sëmundjet Infektive dhe Ministria e Shëndetësisë do të raportojnë në një interval më të shpeshtë për monitorimin e situatës në mënyrë që rekomandimet të rregullohen nëse paraqitet nevoja”, njoftoi sonte Qeveria. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco