Tërmet i fortë në Greqi

Tërmet i fortë në Greqi

13:16, 16/01/2022
A+ Aa A-

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti.

Këtë mesditë një tërmet me magnitutë 5.5 i shkallës rihter ka lëkundur vendin. Sipas  Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, lëkundjet janë regjistruar 137 km në juglindje të Selanikut, në zonën detare në jug të Halkidikit.

Mediat bëjnë me dije se thellësia e tërmetit ishte 5 km dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në zonën e Atikës.

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me dëmet materiale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco