Lajmi i fundit

Media e Ramës përshëndet goditjen e liderit të opozitës, Sali Berisha

Tronditëse! Koronavirusi i merr jetën vogëlushes së infektuar

Tronditëse! Koronavirusi i merr jetën vogëlushes së infektuar

08:18, 05/12/2021
A+ Aa A-

Një adoleshente 14-vjeçare e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë në Greqi. Nxënësja është transportuar në urgjencën e spitalit me dhimbje të fortë. Ekzaminimet kanë konstatuar se kishte pësuar një atak ishemik. Mjekët e intubuan, por fatkeqësisht 14-vjeçarja nuk arriti që të shpëtonte.

Sipas mjekëve nuk përjashtohet që goditja që pësoi vogëlushja të jetë një ndërlikim i sëmundjes. Shkaku i saktë i vdekjes së vajzës do të tregohet nga ekspertiza mjeko-ligjore që do të kryhet. Greqia po përballet me rritjen e rasteve të reja nga COVID dhe variantin e ri, “Omicron”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco