Rriten vdekjet në Greqi/ 6201 raste të reja dhe 97 viktima nga Covid

Rriten vdekjet në Greqi/ 6201 raste të reja dhe 97 viktima nga Covid

16:45, 03/12/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore në Greqi kanë raportuar sot 6201 raste të reja me Covid.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i infektimeve është 957 552, nga të cilët 50,6% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 98 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 3106 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orët e fundit 97 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e virusit. Ndërsa, që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 18.427 vdekje. 95.4% kishin sëmundje shoqëruese.

Numri i pacientëve që po trajtohen në terapi intensive është 694. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco