Lajmi i fundit

Me porosi të Edi Ramës, agresori Gerti Shehu: Sulmi ndaj Berishës ishte për t'u bërë

Patatja e zbukuar me rastin e Krishtlindjeve po bën xhiron në rrjet

Patatja e zbukuar me rastin e Krishtlindjeve po bën xhiron në rrjet

09:50, 03/12/2021
A+ Aa A-

Monumenti Big Potato (patatja e madhe) është e vendosur në hyrje të fshatit Xylofagu në Qipro në shenjë nderimi për produktin vendas.

Por sĂ« fundmi Big Potato ështĂ« bĂ«rĂ« virale pasi ajo ka veshur ‘petkat’ e saja festive nĂ« pritje tĂ« Krishtlindjeve.

Ky monument ka arritur të bëhet viral që në momentin e parë, duke tërhequr çdo ditë shumë vizitorë.

Udhëheqës i komunitetit të Xylofagou George Tasou është shprehur se monumenti do të ndryshojë pamjen e tij në varësi të festave.

“PĂ«r shembull, tani nĂ« Krishtlindje do tĂ« vendosen drita dhe natĂ«n do tĂ« duket si njĂ« pemĂ« e Krishtlindjeve nga larg, ndĂ«rsa gjatĂ« periudhĂ«s sĂ« karnavaleve ne do tĂ« vendosim njĂ« fytyrĂ« karnavali maskĂ« karnavale nĂ« krye nĂ« vend tĂ« njĂ« ylli”, tha zoti Tasou.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco