Lajmi i fundit

LIVE - KËNDI I PANO SOKOS

COVID/ Zbulohet rasti i parë i mutacionit Omicron në shtetin fqinj

COVID/ Zbulohet rasti i parë i mutacionit Omicron në shtetin fqinj

09:45, 02/12/2021
A+ Aa A-

Një grek i ardhur nga Afrika e Jugut është rasti i mutacionit Omicron në shtetin fqinj, Greqi.

Ishte Ministri i Shëndetësisë Thanos Plevris që raportoi rastin.

Plevris u shpreh se rasti ndodhej në Kretë dhe se në orët në vazhdim do të ketë më shumë detaje për rastin në fjalë.

Kujtojmë që dy ditë më parë kryeminstri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi se vaksinimi është bërë i detyrueshëm për personat nga 60 vjeç e lart.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco