Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Greqi/ 6196 raste të reja dhe 75 viktima nga Covid

Greqi/ 6196 raste të reja dhe 75 viktima nga Covid

18:12, 01/12/2021
A+ Aa A-

Situata epidemiologjike në Greqi vijon e rëndë si pasojë e koronavirusit, ku në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 6196 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 945.095 të infektuar. Fatkeqësisht, kanë ndërruar jetë 75 persona si pasojë e pandemisë.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 690. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç.

Nga pacientët e intubuar,550 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 140 janë të vaksinuar plotësisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco