‘Ka bomë’, alarmi rezulton fals në Shkup. Kërkohet personi që…

‘Ka bomë’, alarmi rezulton fals në Shkup. Kërkohet personi që…

21:37, 30/11/2021
A+ Aa A-

Ka rezultuar fals alarmi për bombë në biletarinë e Teatrit Kombëtar të Maqedonisë që ngriti në këmbë policinë në Shkup.

Ministria e Punëve të Brendshme deklaroi se po merren të gjitha masat për të gjetur personin që ka shpërndarë këtë informacion dhe që ka shkaktuar panik te qytetarët.

Ministria apelon qytetarët që të jenë të qetë dhe të mos përhapin panik, sepse sipas saj, çdo gjë është nën kontroll.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco