Greqi/ 7486 raste të reja dhe 88 viktima nga Covid

Greqi/ 7486 raste të reja dhe 88 viktima nga Covid

16:43, 30/11/2021
A+ Aa A-

Greqia kë shënuar 7486 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit.

Gjithashtu kanë ndërruar jetë 88 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 18 157 në total.

Aktualisht po trajtohen në intubim 664 pacientë prej të cilëve 532 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Përgjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar për të marrë trajtim mjekësor 394 pacientë të rinj të infektuar me COVID.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco