Greqi/ 6 677 raste të reja dhe 104 viktima nga Covid

Greqi/ 6 677 raste të reja dhe 104 viktima nga Covid

16:47, 29/11/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë shënuar 6677 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit.

Gjithashtu kanë ndërruar jetë 104 pacientë duke e rritur numrin e përgjithshëm të viktimave që prej fillimit të pandemisë në 18 067 në total.

Aktualisht po trajtohen në intubim 657 pacientë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco