E infektuar me Covid, vajza shtatzëne e deputetit në gjendje të rëndë, mjekët i nxjerrin fëmijën

E infektuar me Covid, vajza shtatzëne e deputetit në gjendje të rëndë, mjekët i nxjerrin fëmijën

16:43, 29/11/2021
A+ Aa A-

Në gjendje kritike për jetën, vajza 38-vjeçare e ish-deputetit të PASOK-ut grek Stathis Koutmeridis, Parthena po trajtohet për shkak të Covid.

38 vjeçarja Virgin Koutmeridou, me profesion juriste është diagnostifikuar me Covid teksa ishte në muajin e shtatë të shtatëzanisë.

Sipas mediave greke, 38 vjeçarja fillimisht u shtrua në Ippokratio, por për shkak të përkeqësimit të gjendjes së saj u pa nevoja e transferimit të saj në Agios Loukas.

Mjekët arritën ta nxjerrin fëmijën me prerje çezariane dhe tashmë po përpiqen për të stabilizuar gjendjen e nënës së saj.

Babai i 38-vjeçares, duke folur për mediat u shpreh se e bija e shtyu vaksinimin me dy muaj për shkak se ishte konsultuar me gjinekologen e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco