Greqi/ 6565 raste të reja dhe 78 viktima nga Covid

Greqi/ 6565 raste të reja dhe 78 viktima nga Covid

16:55, 25/11/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid  6 565 raste të reja dhe kanë humbur jetën 78 persona në Greqi.

Ndërkohë vijojnë të jenë në gjendje të rëndë 621 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 908 222, mes të  cilëve kanë humbur jetën 17 612 pacientë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco