Maqedoni e Veriut/ 10 viktima dhe 442 raste të reja me Covid

Maqedoni e Veriut/ 10 viktima dhe 442 raste të reja me Covid

17:00, 24/11/2021
A+ Aa A-

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 442 raste të reja me Covid-19 nga 2,939 të kryera në 24 orët e fundit.

Prej rasteve të reja 168 janë në Shkup, Manastir 41, Prilep 31, Kavadar 24, Ohër 15, Kumanovë, Veles, Shtip, Strumicë dhe Koçan 13, Dellçevë 11, Resnjë dhe Vallandovë 10, Demir Hisar 9, Negotinë dhe Berovë 8, Gjevgjeli, Sveti Nikole, Kriva Pallanka dhe Radovish 7, Tetovë 3, Makedonska Kamenica 2, Gostivar, Kërçovë, Strugë, Vinicë, Probishtip, Kratovë, Bogdanci, Makedonski Brod dhe Pehçevë 1.

Gjatë 24 orëve të fundi po ashtu janë shëruar 373 pacientë dhe kanë humbur jetën 10 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut me COVID-19 janë diagnostikuar gjithsej 213.307 raste, ndërsa prej tyre 197.493 janë shëruar dhe 7.474 kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoninë e Veriut ka gjithsej 8.339 raste aktive me koronavirus.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco