Shënohen 105 të vdekur nga koronavirusi në Greqi, 7 287 raste të reja në 24 orët e fundit

Shënohen 105 të vdekur nga koronavirusi në Greqi, 7 287 raste të reja në 24 orët e fundit

17:23, 22/11/2021
A+ Aa A-

Pandemia është e shfrenuar në vendin tonë, me të vdekurit në 24 orët e fundit që kalojnë “barrierën” prej 100 dhe intensifikojnë ankthin. Numri i pacientëve të intubuar është rritur në 608, ku 503 prej tyre janë të pavaksinuar, ndërsa rastet e konfirmuara laboratorike në 24 orët e fundit janë 7287. 

Më konkretisht, në njoftimin e EODY për imazhin e pandemisë në 24 orët e fundit thuhet: Rastet e reja të konfirmuara laboratorike të sëmundjes të regjistruara në 24 orët e fundit janë 7287, nga të cilat 6 janë evidentuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 886.207. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 608. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Nga pacientët e intubuar, 503 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 105 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3,446 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 391. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 105, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17 425 vdekje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco