Greqi/ 76 viktima dhe mbi 4 mijë raste të reja me Covid

Greqi/ 76 viktima dhe mbi 4 mijë raste të reja me Covid

17:07, 21/11/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, janë raportuar 4108 raste të reja me COVID në Greqi.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID është 878.920, nga të cilët 50,6% janë meshkuj.

Betejën me virusin e kanë humbur 76 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17313 vdekje.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 99 konsiderohen të lidhura me udhëtimet jashtë.

Numri i pacientëve që janë në intubim është 590 (60,8% meshkuj). Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. 83.4% kanë një sëmundje të tjera dhe janë mbi 70 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 490 (83,05%) janë të pa vaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 100 (16,95%) janë plotësisht të vaksinuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco