Tronditi Greqinë me vrasjen e gruas, ja çfarë bën Babis në burg

Tronditi Greqinë me vrasjen e gruas, ja çfarë bën Babis në burg

20:57, 18/11/2021
A+ Aa A-

Babis Anagnostopoulos punon në mensën e burgut të Korydallos , i cili përpiqet të kalojë një profil krejt tjetër në lidhje me vrasjen brutale të gruas së tij Caroline dhe qenit të tyre Roxy në shtëpinë e tyre në Glyka Nera .

Këtë të paktën e ka zbuluar një i burgosur në burgun e Korydallos, i cili ka folur për sjelljen e të burgosurit të vrasjes që tronditi Greqinë. Burri që ndodhet në qelinë pranë vrasësit ka treguar duke folur për dikastikoreportaz.gr se vrasësi i rrëfyer i shmanget situatave të përmendjes të së shkuarës.

“Në burg jemi partnerë, mund të them që punojmë bashkë. Ai nuk na ka treguar asnjëherë për rastin. “Zakonisht kur e pyesim, e kuptoni – në burg ka një atmosferë të veçantë – ai i shmanget përgjigjes”, thotë ai konkretisht.

Për jetën e përditshme të vrasësit, i burgosuri shprehet se Babis punon në mensën e burgut dhe në përgjithësi “është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në vendin e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë”.

Ai shtoi gjithashtu se tregon “solidaritet” me të burgosurit në burg.

“Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve. Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë. Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të burgosur keqkuptohen për t'i ndarë, por me dialog. “Ky është ai tashmë, kështu e kam portretizuar dhe kështu është ai”, thotë ai.

Siç shtoi ai, ai i ndihmon kolegët e tij këtu brenda në burg. Madje, avokati i tij e viziton shpesh, ndërsa siç thotë ai nuk ka parë asnjë pjesëtar të familjes së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco