VIDEO/ Shkundet Turqia, dy tërmete të njëpasnjëshme frikësojnë qytetarët

VIDEO/ Shkundet Turqia, dy tërmete të njëpasnjëshme frikësojnë qytetarët

17:17, 17/11/2021
A+ Aa A-

2 tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Turqinë sot, duke krijuar panik te qytetarët. Siç shihet nga pamjet e përcjella në rrjete sociale në momentin e rënies së tërmetit njerëzit kanë dalë me vrap nga dyqanet.

Njëri tërmet ishte me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter dhe është regjistruar në zonën e Duzce, në një thellësi prej 7.9 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 200 kilometra larg Stambollit, pasuar nga një seri tërmetesh pak më të dobëta, por ende të forta, me magnitudë 4.9 dhe 5 të shkallës Rihter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco