Greqi/ 3 651 raste të reja dhe 63 persona kanë humbur jetën nga Covid

Greqi/ 3 651 raste të reja dhe 63 persona kanë humbur jetën nga Covid

16:54, 27/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Cvoid 3 651 raste të reja dhe kanë humbur jetën 63 paceintë në Greqi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Greqi ka shkuar në 728.210, mes të cilëve kanë humbur jetën 15 770 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco