Greqi/ Protestuesit qëllojnë me armë zjarri dhe me gurë, të plagosur katër policë

Greqi/ Protestuesit qëllojnë me armë zjarri dhe me gurë, të plagosur katër policë

08:25, 26/10/2021
A+ Aa A-

Greqi- Katër punonjës policie janë plagosur gjatë një proteste mbrëmjen e djeshme në Megara.

Protesta e zhvilluara nga romët ishte për shkak të vdekjes së një 20 vjeçari dy ditë më parë në Peramë.

Protestuesit qëlluan me armë zjarri dhe me gurë kundër forcave të policisë, duke ndaluar dhe qarkullimin e mjeteve në rrugën e vjetër kombëtarë Athinë-Korinth.

Dy pjestarë të skuadrës që ndodheshin në vendngjarje kanë marrë plagë në këmbë dhe janë dërguar në spital ndërsa dy të tjerë u plagosën nga gurët e gjuajtur nga protestuesit .

Protesta të ngjashme me postoblloqe u zhvilluan dhe në Zevgolatio, por edhe në autosdaratën Krointh-Kalamatë, në kryqëzimin e Arfarës në Mesini.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco