Tërmeti godet Greqinë, epiqendra vetëm 4 km nën kryeqytetin e Athinës

Tërmeti godet Greqinë, epiqendra vetëm 4 km nën kryeqytetin e Athinës

15:30, 25/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Athinë, Greqi.

Epiqendra e tërmetit u raportua poshtë rrethit Marousi, ishte 2,9 ballë dhe ishte i cekët pasi ishte vetëm 4 km nën kryeqytetin e Greqisë dhe kjo është arsyeja që u ndje si një dridhje e fortë. Sipas ekspertëve duke bërë që epiqendra të jetë kaq cekët tërmeti është ndjerë si të ishte 4.5 ballë.

Sipas raportimeve të para, dridhjet janë ndjerë edhe në Neë Heraklion, Acharnes dhe Neo Psichiko.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco