Tërmeti lëkund Athinën

Tërmeti lëkund Athinën

15:05, 25/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet i shkallës 2.9 Rihter dhe me një thellësi fokale prej 3.7 km ka lëkundur Athinën.

Sipas informacioneve të para tërmeti ndodhi në orën 15:52 me orën lokale dhe është ndjerë veçanërisht në Athinë.

Epiqendra ishte në Maroussi dhe sipas mediave greke, dridhjet janë ndjerë edhe në New Heraklion, Acharnes, Nea Philadelphia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco