Greqi/ 3,199 raste të reja dhe 43 vdekje nga Covid-19

Greqi/ 3,199 raste të reja dhe 43 vdekje nga Covid-19

17:06, 23/10/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3199 raste të reja, nga të cilat 13 janë të importuara, ndërsa 7 janë evidentuar pas kontrolleve në portat e vendit.

EODY bëri të ditur se numri i përgjithshëm i rasteve është 714.283.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 353. Mosha mesatare e tyre është 66 vjeç.

Nga pacientët e intubuar, 310 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 43 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3282 pacientë janë larguar nga ICU.

Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 239.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 43, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15.598 vdekje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco