‘Iu zbulua lidhja paralele’, përgjigjet avokati i Babis Anagnostopoulos

‘Iu zbulua lidhja paralele’, përgjigjet avokati i Babis Anagnostopoulos

13:51, 23/10/2021
A+ Aa A-

Avokati i Babis Anagnostopoulos, ka thënë se klienti i tij nuk ka pasur marrëdhënie me asnjë grua gjatë kohës kur ka qenë i martuar.

Babis Anagnostopoulos, ka mohuar dëshminë e një gruaje e cila ka thënë në një emision televiziv se piloti ishte i fiksuar pas saj, madje se edhe dy javë para se të vriste bashkëshorten e tij Carolinë, i ka dërguar një letër nëpërmjet të së cilës i kërkonte ta takonte.

Avokati i Babis, ka folur në një emision grek, ndërsa ka thënë: “Deklarata se klienti im ka qenë në një marrëdhënie me një grua tjetër kur ka qenë i martuar, nuk është përfshirë në dosje . Ne nuk e dimë se kush është personi që e ka deklaruar këtë, por dua të them se kjo është një dëshmi e rremë. Dëshmitari mund t’i drejtohej organit hetimor në çdo kohë, por nuk e bëri këtë”.

Po ashtu avokati, Alexander Papaioannidis tha se ka kontaktuar me pilotin i cili aktualisht ndodhet në paraburgim në Korydallos dhe i ka thënë se këto akuza nuk janë të vërteta.

 

“Kam kontaktuar me klientin tim dhe nuk pranoi të ketë pasur diçka të tillë gjatë martesës së tij , apo të ketë pasur një situatë obsesioni me një grua tjetër. Zonja që e ka thënë le të shkojë të dëshmojë, ne nuk mund të vlerësojmë dëshmitë anonime. Dosja ka qenë e hapur 4-5 muaj, përse u shfaqën tani kur dosja është mbyllur, përse pikërisht tani këto dëshmi”, ka thënë më tej ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco