Glyka Nera: Pagëzohet Lidia e vogël në Alonissos nga tre kumbarë dhe prindërit e pilotit - FOTO

Glyka Nera: Pagëzohet Lidia e vogël në Alonissos nga tre kumbarë dhe prindërit e pilotit - FOTO

14:51, 21/10/2021
A+ Aa A-

Ditën e diel që kaloi u bë pagëzimi i Lidias së vogël, vajzës së Caroline dhe Babis Anagnostopoulos në ishullin Alonissos në Greqi.

Sipas informacioneve nga mediat greke, pagëzimi u bë në një rreth të ngushtë familjar - pasi morën pjesë rreth 50 persona – dhe në fshehtësi ekstreme, në prani të prindërve të mamasë së ndjerë, Caroline dhe të babait të arrestuar,  Babis Anagnostopoulos.

Kohët e fundit, prindërit e Anagnostopoulos, janë parë vazhdimisht në shtëpinë që ata kanë në Alonissos për të vizituar mbesën e tyre.

Sakramenti u krye në kishëzën e Varrezave të Alonissos, përballë shtëpisë së familjes Krauts, prindërve të Caroline dhe vetëm disa metra larg varrit të gruas fatkeqe.

Kumbarët e Lidias së vogël ishin tre nga shokët e klasës së Caroline. Ata u zgjodhën nga gjyshja e foshnjes nga nëna, Suzana, e cila ka marrë kujdestarinë.

Veçanërisht të emocionuar ishin  kumbarët e Lidias. Ata janë Sotiris, Phaedra dhe Nafsika. Të tre kanë qënë shokë klase të gruas së vrarë dhe sot jetojnë në ishullin Alonissos.

Vetë Caroline u pagëzua në të njëjtën kishë 20 vjet më parë.

Në fakt, fillimisht u kuptua se pagëzimi do të bëhej në një kishë tjetër, por në fund, vetëm dy orë përpara, nëna e Caroline i njoftoi të ftuarit e paktë se pagëzimi do të bëhej në kishën e Agios Athanasios, vetëm 200 metra larg nga varrezat ku prehet Caroline. .

Paketa e ëmbël e pagëzimit të Lidias ishte e thjeshtë dhe e bukur. Një qese e bardhë e zbukuruar me shirita shumëngjyrësh dhe një guralec me emrin e saj të shkruar.

Ftesa për pagëzimin u bë me telefon nga nëna e Caroline , ndërsa menjëherë pas ceremonisë, pati një drekë në një tavernë në qytetin Alonissos.

Image

Ndërkohë u pa se një ndryshim ishte bërë në pllakën e varrit të Caroline, viktimës së vrasjes nga i shoqi në Glyka Nera, një ndryshim nga familja e saj.

Fjala "bashkëshorti" nuk ekziston më në pllakatë. Prindërit e vajzës që humbi jetën në një mënyrë të tmerrshme dhe shkaktoi tronditje edhe përtej Greqisë, vendosën ta ndryshojnë mbishkrimin mbi varr, pas kthesës së ngjarjeve, arrestimit të bashkëshortit si vrasës

Image

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco