Greqi/ 3, 739 raste të reja dhe 29 viktima nga Covid-19

Greqi/ 3, 739 raste të reja dhe 29 viktima nga Covid-19

17:33, 19/10/2021
A+ Aa A-

Greqia ka shënuar 3, 739 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 700, 959 persona.

Autoritetet shëndetësore bënë me dije se 29 pacientë humbën jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi janë regjistruar 15, 447 viktima, 95,3% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco