Tërmet 6.1 ballë trondit ishullin grek Karpathos, ndihet deri në Egjipt dhe Izrael

Tërmet 6.1 ballë trondit ishullin grek Karpathos, ndihet deri në Egjipt dhe Izrael

08:21, 19/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet i fortë me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë tronditi ishullin grek Karpathos në juglindje të detit Egje të martën në mëngjes, me raportet që thonë se është ndjerë deri në Egjipt dhe Izrael.

Tërmeti goditi në orën 8.32 të mëngjesit me kohën lokale,  rreth 127 kilometra në juglindje të ishullit, në një thellësi prej 58 kilometrash, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës të Observatorit Kombëtar.

Nuk raportohet për dëme apo të lënduar menjëherë.

Image

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco