Krimi në Glyka Nera: 'Dënimi i Babis Anagnostopoulos do të jetë 16 ose 18 vjet burg’

Krimi në Glyka Nera: 'Dënimi i Babis Anagnostopoulos do të jetë 16 ose 18 vjet burg’

14:11, 17/10/2021
A+ Aa A-

Greqi - Avokati Giannis Marakakis ka dhënë një deklaratë në MEGA për vrasjen që ka tronditur kombin, vrasjen e 20-vjeçares Caroline në Glyka Nera nga bashkëshorti i saj, Babi Anagnostopoulos.

"Unë nuk mendoj se rasti i Babis Anagnostopoulos ka dimensione të tjera nga ato që janë përmendur tashmë. Rasti u mbyll pothuajse me të dhënat e ditëve të para. Tani jemi në pritje të propozimit të prokurorit për pjesën tjetër të procedurës ”, tha zoti Marakakis.

"Autoritetet iu drejtuan Babis Anagnostopulos me një vonesë të gjatë. U deshën disa ditë, ndoshta dhjetë, derisa iu kërkua celulari. Gjatë kësaj periudhe është e qartë se ka pasur një ndryshim të të dhënave. Meqenëse atij iu dha liria për të vepruar si burri dhe babai i dhimbshëm, mund të ketë pasur komunikime që nuk e di nëse autoritetet mund t’i rikuprojnë," tha zoti Marakakis.

"Panorama që kemi është se disa elementë kryesorë nuk janë humbur. Autori nuk ka hedhur celularin dhe policia ka aftësinë për të nxjerrë skedarët e fshirë nga celulari. Duket se ka pasur fërkime në çift, të cilat lidhen kryesisht me karakterin e vrasësit ”, u përgjigj hetuesi Vassilis Lambropopoulos.

"Dënimi i Babis Anagnostopoulos do të jetë 16 ose 18 vjet,” theksoi avokati Giannis Marakakis.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco