Greqi/ 2,313 raste të reja dhe 30 viktima nga Covid-19

Greqi/ 2,313 raste të reja dhe 30 viktima nga Covid-19

16:45, 16/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj Greqia ka regjistruar 2,313 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë 30 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin vdekjeprurës.

Numri i përgjithshëm i rasteve  që nga fillimi i pandemisë arrin në 692.197 ndërsa janë regjistruar gjithsej 15,348 vdekje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco