Moti i keq në Greqi/ Nxënësit ndërtojnë ura me tavolina për të dalë nga klasat e përmbytura

Moti i keq në Greqi/ Nxënësit ndërtojnë ura me tavolina për të dalë nga klasat e përmbytura

13:13, 14/10/2021
A+ Aa A-

Moti i keq ‘Ballos’ po shkakton probleme serioze në shumë pjesë të Atikës.

Departamentii zjarrfikësve ka marrë 90 thirrje për bodrumet e përmbytura në zona të ndryshme Nea Filadelfeia, Kato Patisia , Peristeri , Moschato , Nea Ionia dhe Kifissia.

Në Nea Filadelfeia kompleksi shkollor në rrugën Efes është u përmbytur dhe nxënësit janë detyruar të ndërtonin një urë me tavolina për të dalë nga klasat.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco