Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

Mitsotakis merr dozën përforcuese, thirrje qytetarëve: Të dëgjojmë ekspertët...

Mitsotakis merr dozën përforcuese, thirrje qytetarëve: Të dëgjojmë ekspertët...

17:02, 12/10/2021
A+ Aa A-

Ditën e sotme, kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka marrë këtë të martë dozën e tretë të vaksinës anti-Covid.

Pas vaksinës, kryeministri Mtistoatkis i ka bërë thirrje qytetarëve që të bëjnë dozën përforcuese, duke kërkuar që të gjithë ato që nuk janë vaksinuar ta bëjnë këtë gjë.

“Le të dëgjojmë deri në fund shkencëtarët. Le të shohim të dhënat e vërteta. Le të nxitojmë të gjithë dhe të vaksinohemi në mënyrë që të rrisim më tej normat e vaksinimit në vendin tonë në tërësi. Sapo kam përfunduar dozën e tretë të vaksinës Covid-19, duke ndjekur udhëzimet e ekspertëve”, ka thënë ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco