Maqedoni e Veriut/ 6 viktima dhe 130 raste të reja me Covid-19

Maqedoni e Veriut/ 6 viktima dhe 130 raste të reja me Covid-19

16:58, 12/10/2021
A+ Aa A-

130 raste të reja janë konfirmuar të infektuar me Covid nga 1 843 testime të kryera dhe kanë humbur jetën 6 persona, gjatë 24 orëve të fundit.

Më shumë raste ka në Shkup (88) ndërsa nëpër qytete tjera ka më pak se 10 raste. Gjithashtu në orët e fundit janë regjistruar edhe 423 të shëruar nga numri i rasteve aktive për ditët e kaluara.

Ndërkaq vijojnë të jenë aktiv me Covid 6658 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco