VIDEO/ Ja si lëkundet nga tërmeti Kreta, panik në ishullin grek

VIDEO/ Ja si lëkundet nga tërmeti Kreta, panik në ishullin grek

12:00, 12/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet i fortë më magnitutët 6.2 shkalla Rihter ka goditur Kretën mesditën e sotme duke e lëkundur fuqishëm ishullin grek.

Në fotot dhe videot e para të siguruara shihet qartë paniku dhe datimet që ka shkaktuar lëkundja në rrugët dhe ndërtesat e qytetit.

Deri tani nuk raportohet për të lënduar dhe viktima pasi kanë kaluar pak minuta dhe akoma nuk ka informacion të plotë në zonat e prekura.

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco