Greqi/ 2,383 raste të reja dhe 41 viktima nga Covid

Greqi/ 2,383 raste të reja dhe 41 viktima nga Covid

16:45, 11/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Greqia ka regjistruar 2,383 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë është rritur numri i fataliteteve ku 41 qytetarë kanë humbur jetën nga 30 që ishin një ditë më parë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të reja që nga fillimi i pandemisë është 679 ndërsa janë regjistruar gjithsej 15,177 vdekje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco