Greqi/ Humbin jetën 24 persona nga COVID, regjistrohen 1100 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Greqi/ Humbin jetën 24 persona nga COVID, regjistrohen 1100 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

18:07, 26/09/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19.

Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1100 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 24 persona.

Sa i përket të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv ato janë 337, ndërsa mosha mestarë e tyre është 65 vjeç.

Janë rritur dhe shtrimet në spitale. Gjatë 24 orëve të fundit janë pranuar në spital 185 pacientë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco