Lajmi i fundit

SYRI TV LIVE/ 'Foltorja', Sali Berisha takim me demokratët në Dibër

Greqi/ 3040 raste të reja dhe 42 viktima nga Covid

Greqi/ 3040 raste të reja dhe 42 viktima nga Covid

17:25, 21/09/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, Greqia ka shënuar një rritje të lehtë të rasteve të koronavirusit duke raportuar 3040 raste, me një total prej 636 596 të infektuarish në total.

Ndërkohë kanë humbur jetën 42 persona duke e rritur në 14 548 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Sipas mediave greke, 304 prej të shtruarve janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar ndërsa 29 janë plotësisht të vaksinuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco