Tre viktima dhe mbi 160 raste të reja me Covid në Maqedoni

Tre viktima dhe mbi 160 raste të reja me Covid në Maqedoni

14:49, 04/08/2021
A+ Aa A-

Me shfaqjen e variantit të ri të Covid, Delta numri i rasteve të reja në Maqedoninë e Veriut është rritur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit.

Në raportin e fundit të ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit nga 5 676 testime janë konfirmuar të infektuar me Covid 164 raste të reja dhe kanë ndërruar jetë edhe tre pacientë

Rastet e reja janĂ« konfirmuar nĂ« TetovĂ« – 60, Shkup – 34, Gostivar -21, KumanovĂ« dhe Manastir – nga 8, StrumicĂ«, KĂ«rçovĂ«, DibĂ«r – nga 5, Shtip, Koçan – nga 4, Prilep, StrugĂ« – nga 3, BerovĂ« – 2 dhe OhĂ«r, PehçevĂ« – nga 1.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit betejën me Covid e kanë fituar 18 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 156.707, prej të cilëve 150.440 janë shëruar, ndërsa 5.497 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (4 gusht) është 770.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco