Fituesit grek të Medaljes së Artë Olimpike i bëhet mikpritje prej heroi në Janinë

Fituesit grek të Medaljes së Artë Olimpike i bëhet mikpritje prej heroi në Janinë

08:04, 03/08/2021
A+ Aa A-

Kampionit olimpik të kanotazhit Stefanos Ntouskos iu bë një mikpritje prej heroi në Janinën e tij të lindjes në veriperëndim të Greqisë të hënën, pasi ai u kthye me avion nga Tokio për në atdhe, pasi fitoi një medalje të artë të premten.

"Rroftë Janina, rroftë Greqia," tha sportisti 24-vjeçar, duke përshëndetur banorët dhe zyrtarët që dolën ta mirëprisnin në stadiumin Pan-Epirote menjëherë pasi ai bëri një xhiro fitoreje rreth sheshit kryesor të qytetit në bordin e një xhipi ushtarak me një shoqërues motoçiklete policie.

Ntouskos u kurorëzua me një kurorë ulliri nga Guvernatori Rajonal i Epirit, Alexandros Kachrimanis dhe u përgëzua për arritjen në Lojërat e Tokios nga Kryetari i Janinës Moisis Elisaf.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco